для Вас - меблі на замовлення
Ви тут: Головна » Статті » Корисні поради » Меблі для вітальні


16:12
Меблі для вітальні

Автор файла: Ігор »

 Невід'ємна частина ідеального будинку, його головна кімната - вітальня. Це і простір для зустрічі з друзями, і місце відпочинку для усієї сім'ї. Плануючи обстановку вітальні, головне, що  треба врахувати - площу приміщення і висоту стель, щоб зрештою простір не виявився захаращеним меблями. 

Крім того, підбираючи предмети інтер'єру, подумайте, як найчастіше проводитимуть час в цій кімнаті - збиратися усією сім'єю перед телевізором або влаштовувати бурхливі дружні вечірки. Адже простір можна оформити в стилі мінімалізму, залишивши тільки диван, журнальний столик і підставку для апаратури, або ж меблювати кімнату в класичному стилі: тут можна дозволити собі і витончену стінку, і диван в комплекті з кріслами, і столову групу. Врахуйте, що сьогодні виробники випускають повний комплект меблів для вітальні, що дозволяє максимально витримати єдність стилю. Класичний предмет гостиних меблів - стінка, головна перевага її вмести-тельность. У ній можна зберігати книги, диски, посуд, причому предмети можна як сховати за дверцями від сторонніх очей, так і розмістити за скляними вітринами для прикраси інтер'єру. Стінки також часто включають нішу для телевізора, домашній бар і шафа-купе. Такі гарнітури надають інтер'єру елегантність і в той же час оригінальність, адже вони можуть бути не лише стандартних, строгих форм і кольорів, а й  втілювати самий незвичайний дизайнерський задум. Ці корпусні меблі можна комбінувати за власним смаком (більшість виробників пропонують близько п'яти різних кольорів і фактур для однієї моделі). Як правило, стінка складається з декількох шаф-секцій(модулів) різного призначення, поставлених впритул один до одного. Такі частини конструкції бувають різної ширини - одинарні(40-50 см) і подвійні(80-100 см). Кількість секцій вибирає в залежності тому, яку довжину стіни планується зайняти. Кожен модуль призначений для зберігання певних предметів : ТВ-секція і секція-бар, вітрини і засклені шафи для зберігання книг або посуду(їх дверці бувають відкривними і розсувними, а скло - прозорими, матовими і затемненими), відкриті полиці для журналів або сувенірів, а також висувні ящики для зберігання білизни.

     Конфігурація стінки може бути не лише прямою, але і кутовою або навіть у вигляді букви « П», при цьому останні зазвичай складаються з більшої кількості елементів. Досить оригінально виглядає конструкція з розташуванням кутових вітрин або етажерок на кінцях прямої стінки. Модулі стінки варто встановлювати з урахуванням форми і розміру приміщення : в маленьких прямокутних кімнатах бажане пряме компонування, в невеликих приміщеннях квадратної форми буде доречне кутове розставляння, а в залах великої площі можна дозволити собі будь-які види стінки, навіть цікавої П-образної форми. Висота секцій в сучасних моделях стінок найчастіше різна, наприклад, високі засклені шафи і низькі комоди. Виготовляють стінки зазвичай з ДСП, МДФ і інших плит з покриттям з полімерів, ламінату і меламіну. Ціна меблевої стінки залежить і від кількості модулів, з яких вона складена, і від вартості основних і обробних матеріалів і фурнітури.

          Для того, щоб розставити у вітальні збори книг або прикрасити її колекцією сувенірів, привезених з подорожей, не обов'язково використати цілую модульну стінку - з цим завданням успішно впораються і окремі вітрини і стелажі. До речі, останні можуть також прекрасно зонувати простір, якщо встановити їх упоперек кімнати, тим більше що останнім часом дуже часто зустрічаються моделі на коліщатках, які легко пересуваються. Добре виглядають стелажі, складені з секцій різної висоти, які  утворюють конструкцію у вигляді драбинки. Такий вид меблів припускає наявність відкритих полиць, прикріплених до суцільних перегородок або вертикальних стойок. Виготовляють полиці найчастіше з ДСП, скла, дерев'яних рейок, металу, іноді з масиву дерева. Якщо ж дорогі серцю речі необхідно захистити від попадання пилу, підійде шафа-вітрина або невеликий ящик з прозорими дверцями - гірка. Вітрини можуть дуже відрізнятися за формою, вони бувають квадратними, прямокутними, круглими, овальними, опуклими і ін.

             Справжньою прикрасою інтер'єру може стати цікавий журнальний столик. Адже функціональність - не головна його якість, врешті-решт, він потрібний лише для розміщення різних побутових дрібниць : кавника і чашок з кави, попільнички, вази з кольорами, ну і, звичайно, журналів. Крім того, такі меблі можуть служити, наприклад, подіумом для колекції невеликих статуеток - це навіть цікавіше, ніж розміщення колекції у вітринах за склом. Якщо дозволяє площу вітальні, можна розставити декілька маленьких столиків замість одного великого, склавши різні смислові групи. Все-таки головна функція цього милого предмета меблів - декоративна, тому існує така величезна різноманітність моделей на найвишуканіший смак. Наприклад, сьогодні форма стільниці може бути овальною, круглою, прямокутною, квадратною і навіть неправильною. Конструкція деяких моделей включає і декілька стільниць. Дуже зручні столики з поличками для зберігання газет і книг. Ну і звичайно, різноманітність журнальних столиків досягається за рахунок використання величезної кількості матеріалів для їх виготовлення. Так, актуальні моделі, виконані з металу, пластика, скла, дерева, декоровані шкірою, каменем або поєднанням цих матеріалів. Скляні столики особливо популярні, оскільки вони вписуються практично у будь-який інтер'єр і при цьому значно полегшують простір, надають йому легкість. При цьому завдяки сучасним технологіям виробництва скла абсолютно виключається можливість подряпати або розбити стільницю. Ще одна деталь для польоту дизайнерської думки - ніжки журнального столика, які відрізняються формою(від «лапи грифона» до строгих, виконаних в стилі «хай-тек») і кількістю(від однієї до чотирьох). Для тих, хто хоче, щоб журнальний столик був максимально мобільним, підійдуть зручні моделі на коліщатках.

Мабуть, навіть в найконсервативнішому будинку телевізор, DVD- плеєр або домашній кінотеатр давно і міцно зайняли свої позиції. І частіше за усього техніка розміщується саме у вітальні. Звичайно, якщо йдеться про невеликий телевізор, зазвичай не виникає питання, де його розташувати - це може бути спеціальна ніша в стінці або ж звичайний комод. Але якщо техніка досить громіздка, то доцільно придбати для неї спеціальну тумбу або стійку. Такі підставки є або відкриту конструкцію на вертикальній опорі з прикріпленими до неї полицями, або ж тумбу із стінками і іноді з орними дверцями. Підставки для техніки виготовляють з різних матеріалів, тому можна підібрати цей предмет меблів так, щоб він органічно вписався у будь-який інтер'єр. Для вітальні в класичному стилі доречні тумби, виготовлені із застосуванням деревини(масиву або шпони) або деревних плит (ДСП і МДФ), а для кімнати, оформленої в тенденціях хай-тек, ідеально підійде підставка з металу або скла. Також для вдалого поєднання підставки для ТБ з обстановкою, необхідно правильно підібрати її габарити. В першу чергу розмір тумбочки залежить від діагоналі телевізора, але необхідно враховувати також розміри інших предметів меблювання і самої гостинної. Якщо меблі в кімнаті невеликого розміру, то масивна підставка для ТБ виглядатиме не кращим чином. У такому разі великий ЖК-телевізор можна або прикріпити на стіну - тоді розмір підставки буде вже не важливий. Хоча в ідеалі на підставці для телевізора повинна розташовуватися і інша техніка, оскільки це дозволяє легко сховати усі сполучні кабелі за тумбою.


Просмотров: 2604 | Добавил: ikaraben
0 голосов
Всего комментариев: 3
Добавить комментарий